NAJCIEKAWSZE STOLICE EUROPY
WSCHODNIEJ: WARSZAWA

Co zwiedzać w Warszawie zimą? | Magia Warszawy
Warszawa potrafi być zjawiskowo piękna

Podróże po wschodniej Europie mogą być niezwykle ciekawe. Wiele do zaoferowania turystom mają Praga, Budapeszt, Bratysława, Bukareszt, ale nie może w tym zestawieniu zabraknąć także Warszawy. Nasza stolica na pewno plasuje się w czołówce najciekawszych stolic Europy Wschodniej i śmiało może konkurować nawet z Budapesztem czy Kijowem. Warszawa da się lubić, potrzebuje tylko nieco czasu, aby rozkwitnąć w oczach poznających ją mieszkańców i turystów.
Poza głównym szlakiem turystycznym: Stare i Nowe Miasto, Łazienki, Wilanów, warte poznania są trasy alternatywne, np. Praga ze swoimi klimatycznymi kawiarenkami i knajpkami, stary Żoliborz,
Powiśle, Mokotów. Warszawa to też restauracje z kuchniami z całego świata, ciekawe eventy i happeningi, targi, wystawy, inicjatywy kulturalne i cała masa kreatywnych, ciekawych świata ludzi, którzy zmieniają codziennie to miasto.

Spacer po Warszawie z przewodnikiem

Warszawa jest miastem o długiej i tragicznej przeszłości, podnosiła się z gruzów dwa razy w ciągu swoich dziejów: najpierw po szwedzkim potopie, potem po drugiej wojnie światowej. Warszawa współczesna to inne miasto, powstałe na nowo z ruin. Dlatego też, aby poznać jej historię i odkryć piękno, dobrym pomysłem będzie spacer po Warszawie z przewodnikiem. Przewodnik po Warszawie pomoże dostrzec to, co jest ukryte w plątaninie ulic, budynkach, miejscach, które zarastają zielenią. Otworzy przed Państwem skarbiec pełen historii o Warszawie.

Historie, które opowie Wam przewodnik po Warszawie

Czy wiedzą Państwo, że Pałac Kultury i Nauki został postawiony na terenie, który przed wojną był zabudowany kamienicami? W trakcie budowy zniknęła wręcz jedna ulica, była to ulica Wielka, która biegła równolegle do Marszałkowskiej. Na przełomie XIX i XX wieku teren dzisiejszego Placu Defilad był już wypełniony wysokimi secesyjnymi kamienicami i uznawany za centrum Warszawy. Znajdowało się na nim około 180 budynków mieszkalnych.
To nie jedyne miejsce, o którym przewodnik opowie Państwu wiele historii. Kolejnym z serii „tu było, tu stało” jest np. budynek hotelu Sofitel przy pl. Piłsudskiego. Powstał on na miejscu imponującego pałacu Kronenberga (znanego przemysłowca i bankiera), który stał tu jeszcze do lat 60-tych XX wieku.
O jego przepychu krążyły legendy. A sam plac Piłsudskiego: teraz jest tam wielka, pusta przestrzeń i Grób Nieznanego Żołnierza, ale przed wojną stał tam Pałac Saski i Pałac Brühla. Teraz pozostały po nich arkady nad Grobem Nieznanego Żołnierza i dwa cementowe bloki po Pałacu Brühla.
Kolejny przykład to Stare Miasto, odbudowane po wojnie dzięki wysiłkom zespołu architektów, w tym profesora Jana Zachwatowicza. Przewodnik po Warszawie opowie Państwu z jaką uwagą i starannością dokonywano odbudowy, z jakimi problemami czasów Bieruta musiały zmierzyć się
zespoły architektoniczne.

Kościół Sióstr Wizytek | Magia Warszawy
Zachwyccający kościół Sióstr Wizytek

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Czy zwiedzanie Warszawy samemu jest możliwe? Jasne, że tak, ale nie jej poznanie. Aby ją poznać i odkryć dla siebie, warto zatrudnić przewodnika. Pomoże zrozumieć to miasto i je polubić. Warszawa wymaga czasu, niekiedy jedna wizyta nie wystarczy, potrzeba kolejnych, a za każdym razem przybywa wiedzy i wrażeń, i tak rozpoczyna się poznawanie miasta.

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem z uprawnieniami jest najlepszą formą poznania miasta. Dlaczego? Bo taka osoba pokaże Państwu interesujące miejsca i opowie o mieście w zajmujący sposób, a takich historii nie ma w zwykłych bedekerach. Oprowadzi Państwa po znanych i mniej znanych zaułkach w Warszawie. Zaproponuje trasy turystyczne, które Państwa zaciekawią lub dostosuje się do Państwa indywidualnych wymagań. Przygotuje propozycje zarówno dla osób indywidualnych w różnym wieku: od najmłodszych do seniorów, jak i dla grup zorganizowanych.
Pomoże w wyborze najlepszej restauracji czy noclegu. Zatem zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem to poznanie Warszawy – tej dzisiejszej i tej historycznej w sposób przyjemny i pełen wspaniałych wrażeń.

Autor: Kasia Fagasińska, Magia Warszawy

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa