Co zwiedzić
w warszawie zimą?

Co zwiedzać w Warszawie zimą? | Magia Warszawy
Zwiedzanie Warszawy zimą może być bardzo przyjemne!

Turystyka w Warszawie, tak jak i wszędzie, ma swoją sezonowość. Szczyt sezonu jest wiosną i jesienią – do Warszawy zjeżdżają wtedy autobusy pełne turystów z całej Polski. O dziwo, latem jest spokojniej – przeważają turyści zagraniczni. Najmniej turystów jest zimą. Jeśli nie lubią Państwo tłumów oraz lubią dobre promocje na ceny noclegów, może zwiedzanie Warszawy zimą jest dobrym pomysłem? Co zwiedzić w Warszawie zimą? Specyfika zwiedzania jest oczywiście inna, ale przecież w zwiedzaniu chodzi przede wszystkim o to, by odpocząć, o to, by było fajnie. Jeśli zatem nie jest Państwa celem ganianie na czas od jednej atrakcji turystycznej do drugiej, warto pomyśleć o przyjeździe do Warszawy poza sezonem. Warszawa zimą też ma swój urok! 

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem zimą - co zobaczyć?

Na pewno dobrym pomysłem jest przyjazd w okresie Bożego Narodzenia. Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, Nowy Świat są przystrojone przepięknymi lampkami. Dodatkowo, pod murem miejskim oraz w okolicy kościoła Św. Anny zaraz przy Zamku Królewskim działa bożonarodzeniowy jarmark. Przyjeżdżają na niego kupcy z całej Polski, a także z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Na zmarzniętych czeka grzane wino, oscypki oraz liczne kafejki i restauracje.

Jeśli Stare Miasto już Państwo dobrze znają i zadają sobie Państwo pytanie co można zwiedzać w Warszawie zimą, już odpowiadam. Kolejnym miejscem, po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, jest Wilanów. Już pod koniec października wspaniałe barokowe ogrody wilanowskie zmieniają się w jedną wielką feerię świateł. Dodatkowo, w weekendy na terenie ogrodów puszczane są filmy na… fasadzie pałacu! Widoki są po prostu niezapomniane. W przypadku zwiedzania Wilanowa, a zwłaszcza wnętrz pałacowych, mocno sugerujemy zatrudnienie przewodnika. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem pozwala lepiej poznać miasto i jego uwarunkowania historyczne.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, to warszawskie restauracje. Latem, tak jak wszędzie, restauracje pękają w szwach i na posiłek często trzeba czekać bardzo długo. Za to Warszawa zimą jest pusta i mamy od razu większy wybór restauracji, a dodatkowo możemy zapomnieć o konieczności rezerwacji stolika. Zatem na pytanie “co zwiedzić w Warszawie?” możemy śmiało powiedzieć, że warto zwiedzić również co lepsze restauracje – wszak wyjście do restauracji to przyjemność i to dla osób w każdym wieku!

Warszawa zimą powoli Państwa przekonuje? To jeszcze pozwolę sobie wspomnieć o muzeach, które wreszcie można zwiedzić na spokojnie i bez tłoku. Często muzea przyciągają turystów zimą promocją cenową albo ekstra wystawą. Zamek Królewski, Pałac na Wyspie, Polin czy Muzeum Powstania Warszawskiego są miejscami, które polecam absolutnie każdemu.

Mamy więc nadzieję, że pomysł “Warszawa zimą” Państwa przekonał. Zaś co zwiedzić w Warszawie zimą, już Państwo wiedzą. Postaramy się jeszcze Państwa przekonać do kolejnego pomysłu. 

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Czy zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem ma sens? Jest to przecież dodatkowy koszt! Mimo wszystko uważamy, że warto skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika i to nawet w sytuacji, gdy wiedzą już Państwo, co zwiedzić w Warszawie zimą. Przewonik pokaże on Państwu miejsca, których bez jego pomocy nigdy by Państwo nie znaleźli. Opowie historie, które Państwa zaciekawią. Pomoże w wyborze dobrej restauracji czy klubu na wieczorną imprezę. Przewodnik turystyczny to osoba, która z założenia niejako bardzo dobrze zna i kocha miejsca, po których oprowadza. A że Warszawa zimą oznacza mniej grup turystycznych, można śmiało założyć, że i cena wyjazdu będzie atrakcyjniejsza! Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem ma sens i gorąco Państwa do tego zachęcam. Mogą się Państwo z nami skontaktować tutaj.

Zwiedzanie Warszawy zimą może być bardzo przyjemne | Magia Warszawy
Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem zimą

Autor: Jerzy Warchałowski, Magia Warszawy

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa