PRZEWODNIK TURYSTYCZNY
"LalkA" Bolesława PrusA

SPACER PO XIX-WIECZNEJ
WARSZAWIE

Spacer śladami "Lalki" Bolesława Prusa

Przewodnik po Warszawie -
śladami "Lalki" Bolesława Prusa

„Lalka” Bolesława Prusa przez wielu jest uważana za najlepszą polską powieść w ogóle. Wycieczki po Warszawie szlakiem bohaterów „Lalki” są niezmiennie bardzo popularne zarówno wśród dorosłych, jak i grup licealnych, dla których spacer może być doskonałym uzupełnieniem lektury. Tak się szczęśliwie składa, że Prus był skrupulatny w opisie XIX-wiecznej Warszawy. A że zarówno oba sklepy Wokulskiego, kościół pokarmelicki, ulica Karowa, hotel Europejski etc. istnieją do dzisiaj – spacer po Krakowskim Przedmieściu i jego okolicach może być bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w Warszawie. Spacer śladami bohaterów „Lalki” mamy przygotowany w wersji skróconej oraz pełnej. Wersja pełna może zająć nawet cały dzień zwiedzania.

Co może pokazać przewodnik warszawski podczas wycieczki: w poszukiwaniu śladów "Lalki" Prusa?

Jeśli nie dysponują Państwo dużą ilością czasu, najlepsza będzie zapewne wersja podstawowa spaceru. W zależności od wielkości grupy spacer taki może zająć od 90 do 150 minut i obejmuje przede wszystkim Krakowskie Przedmieście oraz miejsca położone w pobliżu: Stare Miasto, ulicę Miodową, plac Teatralny, ulicę Karową.

Natomiast w wersji rozszerzonej spaceru dobrze jest mieć zorganizowany transport. Oprócz miesc zawartych w programie podstawowym możemy wtedy wybrać się w okolice Alei Ujazdowskich, Łazienek Królewskich, Alei Jerozolimskich, a całość zakończyć na Starych Powązkach, przy grobie Bolesława Prusa. Tego typu spacer może zająć nawet cały dzień.

Serial "Lalka" i niezapomniane role Małogrzaty Braunek oraz |Jerzego Kamasa | Spacer śladami "Lalki" Bolesława Prusa
Kondukt pogrzebowy Bolesława Prusa

Jak zmieniła się Warszawa od czasów "Lalki"?

W ciągu ostatnich 150 lat Warszawa bardzo się zmieniła. Dodatkowo przeżyła prawdziwy kataklizm podczas II Wojny Światowej. Tym niemniej podczas spaceru śladami „Lalki” Prusa możemy spotkać zadziwiająco wiele budynków i pałaców, które w powieści występowały.

Podczas oprowadzania zawsze staramy się opowiedzieć o tamtej Warszawie. O moście Kierbedzia, mostach łyżwowych, biedzie Powiśla, ponurym szynku „Pod Karasiem” etc. Myślimy, że daje to pełniejszy obraz tego, jakim miastem była XIX-wieczna Warszawa.

Zapraszamy zatem raz jeszcze do Warszawy. Jako przewodnicy warszawscy możemy Państwa oprowadzić od A do Z – proszę sprawdzić naszą ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa