Romantyczne miejsca
w warszawie

Syrenka warszawska | Magia Warszawy
Bulwary wiślane świetnie nadają się na romantyczny spacer!

Czy Warszawa jest romantycznym miejscem do zwiedzania? Czy w ogóle znajdziemy romantyczne miejsca w Warszawie? To od Państwa zależy, który zakątek
Warszawy stanie się Państwa magicznym miejscem, a my postaramy się podsunąć kilka propozycji.
Wybierzemy takie punkty na trasie naszego romantycznego spaceru po Warszawie, aby Wasze
uczucia rozkwitły!

Romantyczne miejsca w Warszawie

Takich romantycznych miejsc w Warszawie znamy naprawdę wiele: zacznijmy od spaceru po Starym Mieście, Łazienkach Królewskich czy Wilanowie. Warto do takiego romantycznego spaceru zaprosić przewodnika miejskiego, który pokaże wszystkie ciekawe miejsca i opowie wiele historii z nimi związanych.
Uroczym miejscem w środku Warszawy jest Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej. W tym tajemniczym miejscu możecie Państwo schować się przed całym światem, cieszyć się sobą i widokiem Wisły migocącej w oddali. A skoro mowa o ogrodach, to kolejna propozycja jest związana z pełnym uroku i elegancji Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego w al. Ujazdowskich. Tutaj uczucie może tylko zakwitnąć pośród róż, magnolii, tulipanów. I jeszcze jeden ogród warszawski jest idealny na romantyczny spacer – to jeden z najstarszych ogrodów w Warszawie: Ogród Saski. Podejdźcie do fontanny w ogrodzie, posłuchajcie szumu wody, usiądźcie na ławeczce pośród rzeźb, w otoczeniu kwitnących klombów. Czy trzeba czegoś więcej, aby ten dzień w Warszawie nazwać idealnym? Może tylko jeszcze warto wrzucić monetę do fontanny, aby znów tu wrócić.

Atrakcje dla par w Warszawie

Przyjemnym miejscem do spędzenia czasu są Bulwary Wiślane, można je przejechać na rowerze lub przejść na piechotę, odpocząć przy kawie czy herbacie. A wszystko tuż przy Wiśle. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w położonym niedaleko białym pawilonie. Kolejnym miejscem jest Ogród przy Pałacu Krasińskich: to park historyczny, pełen bogatych gatunkowo, barwnych i zmieniających się sezonowo parterów kwiatowych oraz towarzyszących im trawników. Takie kompozycje podkreślają układ przestrzenny parku i znajdują się w sąsiedztwie ważnych obiektów. W tym przypadku najważniejszym punktem dekoracyjnym są barokowe rabaty na osi Pałacu Krasińskich. W Ogrodzie Krasińskich możemy podziwiać stare drzewa, których wiek
datowany jest nawet na koniec dziewiętnastego stulecia.

Romantyzm na prawym brzegu Warszawy?

Na prawym brzegu Wisły na pewno warto zajrzeć do Centrum Praskiego Koneser, które ma doskonałą lokalizację i wiele atrakcji do zaoferowania. Możecie tu Państwo zwiedzić Muzeum Polskiej Wódki i galerie sztuki, zaplanować kolację w jednej z wielu restauracji, czy wpaść na drinka do któregoś z lokali na terenie Centrum. A jeśli macie Państwo więcej czasu, dobrym pomysłem jest wycieczka nieco poza Warszawę – do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednej z ważnych ostoi fauny. Szacuje się, że może tutaj występować połowa rodzimej fauny, czyli ok. 16,5 tysiąca gatunków zwierząt. Na terenie parku i strefy ochronnej gnieździ się ponad 150 gatunków ptaków, wśród nich kilkanaście par bocianów czarnych i żurawi. To również dom dla łosi, rysi i wielu innych gatunków zwierząt. Do Kampinosu możecie Państwo dostać się samochodem lub bezpośrednio autobusem.

Warszawa, jak sami Państwo widzicie, ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania dla par.
Romantyczna wycieczka do stolicy jest naprawdę dobrym pomysłem. Niektóre z atrakcji możecie
Państwo poznawać na własną rękę, natomiast inne zdecydowanie lepiej w towarzystwie lokalnego przewodnika. Odkrywanie Warszawy i pokazywanie jej gościom to nasza pasja i chętnie się nią podzielimy z Państwem.

Autor: Kasia Fagasińska, Magia Warszawy

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa