PRZEWODNIK
PO ZAMKU KRÓLEWSKIM

Wszystkie trasy

Zamek Królewski w Warszawie - przewodnicy warszawscy

Przewodnik po Zamku Królewskim

Zamek Królewski w Warszawie to coś więcej, niż tylko budowla. Coś więcej, niż tylko muzeum. Zamek Królewskim w Warszawie to symbol polskiej nieustępliwości i uporu. Wysadzony w powietrze we wrześniu 1944 roku Zamek Królewski został odbudowany w latach 1971-1984. Na swoje miejsce wróciły uratowane dzieła sztuki: obrazy, meble (w tym królewskie krzesła tronowe), kandelabry. Dzięki Fundacji Lanckorońskich do zamku wróciła część kolekcji ostatnie króla Polski, Stanisława Augusta, z dwoma arcydziełami Rembrandta. Warty odwiedzenia jest też Pałac Pod Blachą, rezydencja ks. Józefa Poniatowskiego.

Zwiedzenie Zamku Królewskiego to punkt obowiązkowy dla każdej wycieczki. Jako licencjonowani przewodnicy po Warszawie chętnie pokażemy Państwu, to, na co warto zwrócić uwagę.

Zamek Królewski z przewodnikiem

Najważniejsze i najpiękniejsze pomieszczenia znajdują się na pierwszym piętrze zamku. Równie interesujące jest przyziemie wraz z Biblioteką Królewską oraz podziemiami Wieży Grodzkiej – najstarszej części zamku.  Ale Zamek Królewski w Warszawie to więcej, niż tylko wnętrza. Warto obejść go dookoła, również po to, by poznać jego bogatą historię, której artefakty możemy tu i ówdzie dostrzec. 

W sezonie ciepłym punktem obowiązkowym są ogrody schodzące tarasowo ku Wiśle. Te dolne, największe, mogą pochwalić się pięknym trawnikiem oraz małym labiryntem, w którym zgubić się co prawda nie można, ale odetchnąć po gwarze miasta – już tak.

W widocznych na zdjęciu Arkadach Kubickiego organizowane są cykliczne imprezy o charakterze kulturalnym – wystawy, wernisaże, targi.

Ogrody Królewskie to nie tylko miejsce relaksu. Przewodnik po Zamku Królewskim chętnie przybliży historię rozbudów, na przykład tę piękną elewację od strony wschodniej ufundował król August III
Rzeźba w ogrodzie kwiatowym | Przewodnik po Wilanowie

Dlaczego warto zwiedzać z przewodnikiem?

Proszę popatrzeć na zdjęcie – to sypialnia ostatniego króla Polski. Co w tym pomieszczeniu jest autentyczne i pamięta czasy SAR? Dlaczego na łóżko królewskie mówiło się, że jest a la Turque? Jaka jest symbolika obrazów? Co kryje się za tajemniczymi drzwiami po obu stronach łóżka? Przewodnik po Zamku Królewskim przybliży Państwu historię miejsca, opowie ciekawe anegdoty, pokaże, na co zwrócić uwagę. Państwa wizyta w zamku będzie niezapomnianym przeżyciem!

Zapraszamy zatem raz jeszcze do Warszawy. A skoro do Warszawy – to koniecznie do Zamku Królewskiego. Jako przewodnicy warszawscy możemy Państwa oprowadzić od A do Z – proszę sprawdzić naszą ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358
(podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa