PRZEWODNIK TURYSTYCZNY
Śladami FRYDERYKA CHOPINA

SPACER PO WARSZAWIE
EPOKI CHOPINA

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Spacer z przewodnikiem - śladami Fryderyka Chopina

Fryderyk Chopin spędził w Warszawie dzieciństwo i wczesną młodość. Tutaj właśnie pobierał nauki gry na pianinie, tutaj miały miejsce jego pierwsze koncerty. W Warszawie już jako kilkulatek komponował swoje pierwsze utwory. Zapraszamy do spaceru śladami Fryderyka Chopina!

Tak się składa, że w Warszawie zachowało się całkiem sporo miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem. Najważniejsze z nich znajdują się w okolicy Krakowskiego Przedmieścia i placu Piłsudskiego. Jednym z symboli dzisiejszej Warszawy jest pomnik Chopina w Łazienkach Królewskich – dzieło Wacława Szymanowskiego.

Podobnie jak w przypadku wycieczki śladami „Lalki” Bolesława Prusa, wędrówka śladami Chopina może zająć od kilku godzin do nawet całego dnia.

Warszawa śladami Fryderyka Chopina - przykładowe trasy wycieczek

Najważniejsze miejsca, gdzie możemy spotkać wiele pamiątek po Fryderyku Chopinnie, to Krakowskie Przedmieście i jego okolice – ulica Miodowa, plac Piłsudskiego, teren Uniwersytetu Warszawskiego. Tutaj też znajduje się kościół Św. Krzyża, w którym znajduje się serce naszego kompozytora, przywiezione z Paryża przez jego siostrę,  Ludwikę. Przy Krakowskim Przedmieściu stoi do dzisiaj pałac Zamoyskich, z którego w 1863 roku wyrzucono fortepian Chopina z mieszkania, w którym mieszkała inna siostra naszego kompozytora – Izabella Barcińska. Nieopodal znajduje się muzeum Fryderyka Chopina.

Jeśli chcą Państwo przeznaczyć na zwiedzanie więcej czasu, na pewno warto udać się do Łazienek Królewskich. Belweder był miejscem, gdzie Fryderyk Chopin koncertował dla Wielkiego Księcia Konstantego. W Łazienkach znajduje się najsłynniejszy pomnik naszego kompozytora. Tutaj wreszcie w sezonie ciepłym odbywają się koncerty „pod chmurką”, gdzie Chopina interpretują najwybitniejsi współcześni pianiści.

Dopełnieniem wycieczki jest całodniowa wycieczka obejmująca również muzeum w Żelazowej Woli, kościół w Brochowie (miejsce chrztu naszego kompozytora), wreszcie Muzeum Folkloru w Otrębusach pod Warszawą w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Przecież to właśnie w polskim folklorze, w polskiej muzyce ludowej Fryderyk Chopin szukał natchnienia.

 

 

klasztor Bernardynek, później konserwatorium muzyczne, do którego uczęszczał Chopin. Budynek dzisiaj nie istnieje. Na obrazie - w trakcie rozbiórki, ustąpił miejsca wiaduktowi Pancera.
Frydetyk Chopin - portret

Dla kogo jest przeznaczonu spacer śladami Fryderyka Chopina?

Spacer śladami Fryderyka Chopina organizujemy dość często w weekendy. Naszymi słuchaczami są wtedy sami Warszawiacy, ewentualni ich goście. 

Drugą grupą, z którą często organizujemy tego typu spacery, są grupy melomanów z całej Polski. Często są to wycieczki zorganizowane przez biura podróży.

Trzecią grupą, którą często widujemy na spacerach są obcokrajowcy. Fryderyk Chopin jest polskim znakiem rozpoznawalnym i turyści spotykają się z tą postacią już na lotnisku Okęcie, będącym przecież lotniskiem im. Fryderyka Chopina. Grupy zagraniczne oprowadzamy po angielsku i rosyjsku.

Wreszcie dość często naszymi słuchaczami są grupy szkolne. Wycieczki szkolne przyjeżdżają do Warszawy z całej Polski. Wycieczka śladami Fryderyka Chopina może być ciekawym uzupełnieniem innych aktywności dla naszego najmłodszego pokolenia.

Zapraszamy zatem do Warszawy. Jako przewodnicy warszawscy możemy Państwa oprowadzić od A do Z – proszę sprawdzić naszą ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa