PRZEWODNIK TURYSTYCZNY
Wycieczki szkolne i przedszkolne

Oferta edukacyjna dla najmłodszych

Strona główna > Oferta > Wycieczki szkolne
Po zwiedzaniu Warszawy grupy powinny mieć taki uśmiech, jak ten na zdjęciu

Przewodnik po Warszawie -
oferta dla szkół i przedszkoli

Często obsługujemy grupy szkolne i przedszkolne. Plan zwiedzania należy wtedy dostosować do potrzeb grupy. Dzieci najjmłodsze (przedszkola oraz grupy wczesnoszkolne) wymagają znacznie częstszych przerw, bardzo dla nich ważna jest przerwa śniadaniowa. Grupy ze szkół podstawowych z kolei często dość szybko się męczą oraz mają kłopoty z koncentracją – zwiedzanie musi być wedy dość szybkie, koniecznie z dużą dozą humoru i z jakąś atrakcją, by dzieciaki mogły się wyszaleć. Klasy ósme często wybierają szlak „Kamieni na szaniec”. Grupy liceealne z kolei dość często są oprowadzanie szlkiem „Lalki” Bolesława Prusa. Te ostatnie wycieczki potrzebują też czasu tylko dla siebie, są to w końcu osoby prawie już dorosłe.Szczegóły dostosowane do każdej grupy znajdą Państwo poniżej.

Przewodnik po Warszawie - wycieczki przedszkolne i wczesnoszkolne

Wycieczki dla dzieci najmłodszych powinny mieć często przerwy. Dobrym pomysłem są Stare Miasto lub Łazienki Królewskie. Na Starym Mieście przewodnik może się skoncentrować na opowiadaniu legend warszawskich (legenda o Warsie i Sawie, Syrence, Bazyliszku, mieczu króla Zygmunta etc.). Dodatkowym atutem miejsca jest fakt, że w trakcie wycieczki możemy dojść do dość dużego placu zabaw.

Z kolei Łazienki Królewskie przyciągają przyrodą oraz możliwością obserwacji zwierząt (wielkie karpie w stawach, wiewiórki, pawie). Zwierzęta są oswojone i chętnie przyjmują pokarm od turystów, choć nasze grupy ze względów bezpieczeństwa zawsze robią to na własną odpowiedzialność.

Planując cało lub kilkudniowy pobyt w Warszawie, warto pamiętać o CN Kopernik oraz o miejscach, w których dzieci mogą się wyszaleć (np. trampoliny).

Warszawa potrafi zachwycić o każdej porze dnia i roku
Wiewiórki wywołują uśmiech na twarzach i dzieci, i dorosłych

Oprowadzanie grup dzieci starszych

Przy oprowadzaniu grup starszych zmienia się nieco forma narracji – w miarę możliwości powinna być lżejsza, bardziej obrazowa i dostosowana do potrzeb dzieci żyjących często w znacznej mierze w świecie wirtualnym.

Większym grupom zdarza się trudność z zachowaniem dyscypliny, bardzo ważna jest wtedy współpraca przewodnika z opiekunami grupy.

Warto zadbać o to, by w trakcie zwiedzania dzieciaki miały 45-60 min. czasu dla siebie. Z doświadczenia wiemy, że jest to dla nich bardzo ważne.

 

Zapraszamy zatem raz jeszcze do Warszawy. Jako przewodnicy warszawscy możemy Państwa oprowadzić od A do Z – proszę sprawdzić naszą ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa