Zwiedzanie
warszawy z dziećmi

Stadion Narodowy | Zwiedzanie Warszawy z dziećmi | Magia Warszawy
Na Stadionie Narodowym możemy wjechać na punkt widokowy

W Warszawie bardzo często można spotkać turystów z dziećmi. Nie zawsze znajdziemy przecież opiekunkę, która zaopiekuje się naszymi milusińskimi, podczas gdy my możemy pojechać na romantyczny weekend, na przykład do Warszawy. Jak zatem mamy się przygotować, by zwiedzanie Warszawy z dziećmi było udane? I przede wszystkim – co zwiedzać w Warszawie z dziećmi? Oczywiście, tutaj znajdą Państwo tylko generalne wskazówki, każde dziecko jest inne i sytuacja każdej rodziny jest inna. Pewne sprawy są jednak uniwersalne.

Zwiedzanie Warszawy z dzieckiem

Nieważne, czy jedziemy do Warszawy, czy do Paryża, na zwiedzanie miasta z dzieckiem musimy się odpowiednio przygotować. Musimy na pewno wziąć dodatkowy plecak czy torbę na zapasowe ubranko (dziecko może się ubrudzić), chusteczki, a jeśli dziecko jest małe – pieluszki. To zapewne wie każda mama i nie będę się o tym tutaj rozpisywał. Najważniejsze jest jednak – odpowiednie zaplanowanie trasy wycieczki. Opiszę to na przykładzie Warszawy. Spróbujemy zaplanować wszystko tak, by zwiedzanie Warszawy z dzieckiem było przyjemnością i dla dziecka, i dla rodziców.

Co zwiedzać w Warszawie z dziećmi?

Zastanówmy się może najpierw: jak zwiedzać? Odpowiedź jest prosta. Pomału i z przerwami. Przerwy będą dla dziecka momentem wytchnienia nawet po trochę mniej interesującej, z jego perspektywy, części dnia. Trudno przecież wymagać od dziecka, by zachwycał się każdym obrazem w Muzeum Narodowym. Ale przecież zwiedzanie Warszawy z dzieckiem jest możliwe! Możemy przecież wspólnie ustalić, że po Muzeum Narodowym pójdziemy na lody do parku, a potem obejrzymy wystawę sprzętu wojskowego w Muzeum Wojska Polskiego. I już plan dnia wygląda dużo bardziej interesująco! Formą nagrody jest tutaj rozrywka dla dzieci. Warszawa będzie naszym milusińskim podobała się bardziej. No dobrze. Wiemy już – jak zwiedzać. Ale co zwiedzać w Warszawie z dziećmi? Na pewno warto się wybrać do Łazienek Królewskich. Nawet jeśli nasze dziecko znudzi się zwiedzając wnętrza, to na zewnątrz czekają na niego wiewiórki, które z chęcią przyjmą orzeszek, oraz wspaniałe pawie! Możemy zatem z dzieckiem umówić się tak, że zwiedzanie pięknych wnętrz pałacowych będziemy przeplatać spacerem po parku, podglądaniem życia wiewiórek, a na koniec popłyniemy w romantyczny rejs gondolą. I już dzień wygląda zupełnie inaczej! Kolejną atrakcją turystyczną jest niewątpliwie Centrum Nauki Kopernik. Myślę, że wszystkie dzieci w Polsce już wiedzą, że można tam spędzić nawet cały dzień, bawiąc się i ucząc. Jest to na pewno fantastyczna rozrywka dla dzieci. Warszawa ma tu naprawdę sporo do zaoferowania!

Co jeszcze warto zwiedzić z dziećmi?

Następnym miejscem jest Pałac Kultury i Nauki oraz wjazd na XXX piętro. Z wysokości 114 metrów możemy podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy. A przecież Warszawa czeka na zakończenie budowy Verso Tower, gdzie tarasy widokowe będą się znajdowały na wysokości ponad 200 metrów! I nawet jeśli dla dorosłych ta rozrywka nie będzie w żaden sposób porywająca, to może bardzo ułatwić zwiedzanie Warszawy z dzieckiem.

Dla osób zamożnych nie sposób nie zarekomendować miejsca o nazwie FlySpot. Znaleźć tam możemy tunel aerodynamiczny oraz symulatory lotów. Jest to wspaniała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Możemy tam w dosłownym tego znaczeniu polatać, możemy też zasiąść za sterami prawdziwego samolotu i, z pomocą obsługi, spróbować wystartować lub wylądować. Jedyną wadą tego niewątpliwie bardzo ciekawego miejsca są ceny. Niestety, bardzo wysokie.

Kolejnym, ostatnim miejscem, o którym chcę wspomnieć, jest Niewidzialna Wystawa. Została ona przygotowana przez osoby niewidome i niedowidzące. Możemy tam poczuć, jak muszą żyć osoby niewidome, jak to jest nagle stracić zmysł wzroku. Pobyt tam jest nie tylko rozrywką, ale też wielką lekcją empatii.

Rozrywka dla dzieci. Warszawa to morze możliwości!

Jak zatem Państwo widzą, Warszawa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Można tak zaplanować swój pobyt, by wilk był syty i owca cała. Zwiedzanie Warszawy z dziećmi nie musi być udręką! Pobyt może być rozrywką i dla dzieci, i dla dorosłych i mogą go Państwo potem miło wspominać. Trzeba tylko wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować.

A co zwiedzać z dziećmi w Warszawie chyba Państwo już wiedzą.

Jeśli potrzebują Państwo usług licencjonowanego przewodnika warszawskiego, mogą się Państwo z nami skontaktować tutaj.

Muzeum Wojska Polskiego | Zwiedzanie Warszawy z dziećmi | Magia Warszawy
Dzieci lubią zwiedzać Muzeum Wojska Polskiego

Autor: Jerzy Warchałowski, Magia Warszawy

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358 (podczas oprowadzania nie odbieramy telefonu, prosimy o zastawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa