PRZEWODNIK
PO ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

ZWIEDZANIE PAŁACU I PARKU

Pałac na Wyspie od strony Agrykoli | Przewodnik po Łazienkach Królewskich

Przewodnik po Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie są jednym z najwspanialszych i najpiękniejszych parkow w Europie. Całe miejsce – okolice dawnej wsi Jazdów – to w pewnym sensie kolebka Warszawy. Gdzieś tutaj znajdował się gród zniszczony przez Litwinów w 1262, a potem w 1282 roku – czyli jeszcze przed założeniem Warszawy! Przewodnik po Łazienkach przybliży Państwu historię tego miejsca.

Jazdów miał wielu właścicieli, znajdował się tu drewniany dwór Anny Jagiellonki. Tym niemniej właściwa historia Łazienek zaczyna się pod koniec XVII w., kiedy to właścicielem tych ziem został Stanisław Herakliusz Lubomirski. Zbudował on dla siebie małą łaźnię, a nieopodal Ermitaż… 

Łazienki Królewskie to nie tylko
Pałac na Wyspie!

Większość turystów kojarzy Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Tymczasem Łazienki Królewskie mają do zaoferowania znacznie więcej! Przecież w parku znajduje się całkiem sporo historycznych budowli: Pałac Myślewicki (własność ks. Józefa Poniatowskiego), Biały Dom, Stara Oranżeria z unikatowymi teatrem dworskim i kolekcją rzeźby, Belweder, Nowa Oranżeria, Świątynia Egipska, Stara i Nowa Kordegarda…

Warto zatem zaplanować na zwiedzanie Łazienek nieco więcej czasu, zwłaszcza, że Łazienki aż proszą o niespieszne zwiedzanie, z obowiązkową filiżanką kawy w którejś z zacisznych kawiarenek.

Przewodnik po Łazienkach Królewskich z przyjemnoąścią wszystkie te skarby Państwu przybliży.

Przewodnik po Łazienkach Królewskich | Stara Oranżeria
Pałac na Wyspie | Przewodnik po Łazienkach Królewskich

Łazienki to również piękne wnętrza! Przewodnik po Łazienkach chętnie Państwa oprowadzi

Na terenie Łazienek Królewskich oprócz Pałacu na Wyspie można zwiedzać: Pałac Myślewicki, Stajnie Kubickiego (Muzeum Jeździectwa), Starą Oranżerię, Wodozbiór, Koszary Kantonistów, Podhorążówka… W pobliżu znajduje się też Ogród Botaniczny UW z fragmentem fundementu Świątyni Opatrzności Bożej. Zatem jest co zwiedzać! Nie polecamy biegu po wszystkich obiektach w jeden dzień, jest tego po prostu za dużo.

Przewodnik po Łazienkach Królewskich pomoże Państwu wybrać te obiekty, które mogą być najciekawsze do zaiwedzenia dla grupy.Wtedy jest szansa, że zwiedzanie Łazienek będzie dla Państwa niezapomnianym przeżyciem, a spędzenie dnia w przepięknych ogrodach królewskich – wielką przyjemnością.

Zapraszamy do kontaktu oraz sprawdzenia naszej oferty!

Znajdź nas na
Facebooku, Youtubie i Instagramie!

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe:

Adres email: magiawarszawy@gmail.com

Telefon: 513 445 358
(podczas oprowadzania nie odbieramy telefonów, prosimy o pozostawienie wiadomości)

Adres: ul. Nowolipki 10, 00-153 Warszawa